Apie mus | Sertifikavimas | Mokslinė techninė taryba | D.U.K. | Kontaktai |
![]() |
Gerbiamieji, Esame Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA, sėkmingai puoselėjanti savo tikslą skatinti platesnį atsinaujinančių energijos išteklių (visų pirma - biomasės) panaudojimą energetikoje laikantis darnumo kriterijų. Šiuo metu vienijame ir atstovaujame virš 40 įmonių, kurios dirba visoje biomasės energetikos grandinėje. Nuoširdžiai galiu patikinti, jog darome ką galime, kad atsinaujinanti ir ekologiška biomasės energetika Lietuvoje augtų kryptingai ir didintų mūsų šalies ekonominį pajėgumą bei energetinę nepriklausomybę. |
Narystė mūsų Asociacijoje suteikia galimybę visiems kartu puoselėti viziją apie valstybę, kurioje didžioji dalis sunaudojamos energijos būtų pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių. Mūsų Asociacija dirba jau dešimtmetį ir yra sukaupusi didžiulę patirtį bendradarbiaujant su valstybinėmis institucijomis, informuojant bei konsultuojant įvairiais energetikos klausimais. Esu įsitikinęs, jog LITBIOMA yra ta organizacija, kuri, padėdama individualioms įmonėms, buvo ir bus pagrindas sėkmingai vystyti šį sektorių ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų! Asociacijos LITBIOMA prezidentas Virginijus Ramanauskas |
4 priežastys, kodėl verta prisijungti prie Asociacijos LITBIOMA:
1. Būsite informacijos sraute - tapę Asociacijos LITBIOMA nariais būsite įtraukti į naujienų gavėjų sąrašą. Asociacija nuolat dalinasi informacija apie svarbiausius pasikeitimus biomasės energetikoje, informuoja apie kvietimus teikti paraiškas finansavimui gauti, leidžia pranešimus spaudai apie nariams aktualiausius klausimus.
2. Dalyvausite priimant sektoriui svarbius sprendimus - Asociacija vykdo aktyvią lobistinę veiklą – nuolatos organizuoja susitikimus su ministerijų atstovais, teikia pastabas projektams bei siūlo iniciatyvas biokuro sektoriaus tobulinimui. Prisijungę prie Asociacijos gausite visą informaciją bei galėsite teikti savo pastabas ir pasiūlymus!
3. Jausitės bendruomenės dalimi - Asociacija 2 kartus per metus organizuoja bendrus narių susirinkimus. Sekcijų susirinkimai organizuojami 2-3 kartus per metus pagal poreikį. Dalyvavimas Asociacijos veikloje leis Jums susipažinti su verslo bei mokslo atstovais, susirasti verslo partnerių bei bendraminčių.
4. Gausite nuolaidas dalyvavimui svarbiausiuose renginiuose - Asociacija LITBIOMA aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos bei užsienio organizacijomis – yra Europos biomasės energetikos asociacijos Bioenergy Europe, Pasaulio biomasės energetikos asociacijos WBA, Lietuvos pramoninkų konfederacijos, Atsinaujinančių išteklių konfederacijos narė. Aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos šilumos tiekėjais, Biokuro birža, Europos granulių taryba. Asociacijos nariai nuolat gauna nuolaidas dalyvavimui aukščiausio lygio biomasės energetikos renginiuose, konferencijose.
Kaip tapti Asociacijos LITBIOMA nariais:
4. Aktyviai dalyvaukite Asociacijos veikloje, klauskite, domėkitės bei teikite savo pasiūlymus
Kviečiame sužinoti apie mus daugiau - Narystė Asociacijoje LITBIOMA.pdf
2003 metų vasarą įkurta Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA šiuo metu vienija 44 narius. Asociacijai priklauso kietojo biokuro ir kitų atsinaujinančių vietinių išteklių – medienos, šiaudų, energetinių gluosnių, durpių – gamintojai ir tiekėjai, biokuro katilinių ir kitos įrangos gamintojai ir projektuotojai, energijos gamintojai, energetinių plantacijų vystytojai bei mokslo įstaigos.
Biokuro gamintojai ir tiekėjai | Energijos gamybos įranga | Mokslo ir biomasės išteklių sekcija | Biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija | Energijos gamintojų sekcija |
Asociacijos nariai yra suskirstyti į 5 sekcijas: Biokuro gamintojų ir tiekėjų sekcija, energijos gamybos įrangos sekcija, mokslo ir biomasės išteklių sekcija, biomasės granulių ir briketų gamybos sekcija bei energijos gamintojų sekcija.
Bendras Asociacijos LITBIOMA narių sąrašas
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia visokeriopą pagalbą asociacijos nariams ir gina jų interesus.
Asociacijai priklausančios įmonės aktyviai dirba biokuro gamybos ir tiekimo srityje: užsiima energetinių augalų plantacijų auginimu, įvairių rūšių biokuro bei šiai veiklai reikalingų priemonių gamyba.
LITBIOMA didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Dokumentai ir statistika Lietuvoje
Dokumentai ir statistika pasaulyje
Pasaulio biomasės energetikos asociacija: „Argumentai, pagrįsti mokslu“
Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA
Vienija daugiau nei pusšimtį įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos, biokuro deginimo technologijų (biokatilų ir biokatilinių gamybos ir statybos), agro biomasės naudojimo srityse.
Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos Bioenergy Europe, Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje.
Siekdama stiprinti mūsų šaliai strategiškai svarbią šilumos ir elektros energijos gamybos bei biokuro rinką, asociacija aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis, rengia seminarus, konferencijas, teikia konsultacijas. 2014 metais sukurta asociacijos LITBIOMA Mokslinė techninė taryba, kurios pagalba didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui ir tiriamiesiems mokslo darbams, skirtiems efektyvesniam vietinių energijos resursų naudojimui Lietuvoje.
Biomasės resursų panaudojimas Lietuvoje
Privačiuose namų ūkiuose (Lietuvoje ~ 400 000) biokuro panaudojimas sudaro dar didesnę dalį - ~ 85 – 90 %. Dažnu atveju – tokiuose individualiuose namuose naudojami seni katilai, pečiai. Šie namai biokuro (dažniausiai malkų pavidalu) sunaudoja daugiau nei daugiabučiai (~ 550 000 tne medienos per metus).
Vidutinis naudingo veikimo koeficientas (NVK) tokiuose senuose įrenginiuose yra ~ 40 – 45 %, pakeitus senus katilus ir krosnis moderniais automatizuotais katilais jis siektų ne mažiau 85 %. Taigi efektyvumas didėja dvigubai, kas reikštų ~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymą.
~ 1 mln. kubinių m. malkinės medienos sutaupymas sąlygotų:
|
Biomasės energetikos sektorius
Šiuo metu biokuro pramonės sektoriuje dirba | ~ 7500 darbuotojų |
Biokuro pramonės apyvarta per metus | ~ 300 mln. eur |
Biokuro technologijų eksportuojama per metus | ~ 100 mln. eur |
Biokuro ir dujų kainų palyginimas