Sertifikavimas

ENplus®

ENplus® – pasaulyje pirmaujanti medienos granulių sertifikavimo sistema. Europos biomasės energetikos asociacija Bioenergy Europe yra suteikusi Asociacijai LITBIOMA išskirtinę teisę atstovauti ENplus® sertifikavimo sistemą Lietuvoje. Kreipdamiesi į mus granulių gamintojai, prekiautojai irpaslaugų teikėjai gali tapti sertifikuotais ENplus® sistemoje.

Šiuo metu didžioji dalis Lietuvoje veikiančių medžio granulių gamintojų ar prekiautojų jau yra sertifikuoti ENplus® sistemoje. ENplus® sertifikatas padeda Lietuvos granulių gamintojams ir prekiautojams sėkmingai konkuruoti Europos rinkose ir stiprina vartotojų pasitikėjimą Lietuvoje pagamintomis aukščiausios kokybės medienos granulėmis.

Išsami informacija pateikiama nacionalinėje ENplus® puslapio versijoje: https://enplus-pellets.eu/lt

SURE

Siekiant užtikrinti tvarų biomasės naudojimą energetikos sektoriuje, REDcert ir Bioenergy Europe bendromis pastangomis ir patirtimi sukūrė šią naują nepriklausomą ir patikimą sertifikavimo sistemą. SURE pateikia praktinį sprendimą visiems bioenergetikos sektoriaus ūkio subjektams, kad jie galėtų įrodyti, jog jų iš biomasės gaminama elektros energija ir šiluma yra tvari.

SURE tikslas – suteikti galimybę visiems ekonominės veiklos vykdytojams įrodyti, kad jie laikosi teisinių RED II direktyvosreikalavimų.

Asociacija LITBIOMA yra oficiali šios sertifikavimo sistemos Nacionalinė partnerė.

Daugiau informacijos apie šią sistemą rasite: https://sure-system.org/en/

,,Netvarios miško biomasės gamybos, rizikos vertinimas Lietuvoje‘‘

Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA, remdamasi SURE techninėmis gairėmis parengė dokumentą „Netvarios miško biomasės gamybos, rizikos vertinimas Lietuvoje“.

Rizikos vertinimas galioja nuo 2023-01-16, galiojimas baigiasi 2028-01-16. Jį galite atsisiųsti čia.

Norėdami gauti daugiau informacijos dėl bet kurios iš Asociacijos LITBIOMA atstovaujamų
sertifikavimo sistemų, galite susisiekti su Asociacijos LITBIOMA sertifikavimo sistemų koordinatore
Agne Babelyte – sertifikavimas@biokuras.lt; +370 616 28381.

lt_LTLT