Baigiasi Nacionalinio susitarimo dėl miškų proceso vizijos etapas

Prasidėjo Nacionalinis miškų susitarimas: ar pavyks rasti kompromisą? |  Alytaus naujienos

Š. m. rugsėjo 29 d. Asociacijos nariai dalyvavo Nacionaliniame miškų susitarime, kuriame buvo sprendžiama tolimesnė Lietuvos miškų ateitis. Paskutiniojo etapo tikslas – įvertinus skirtingus proceso dalyvių interesus, ateities poreikius ir lūkesčius, išgirsti vieniems kitus ir atrasti bendrus sąlyčio taškus, suformuluoti bendrą ilgalaikę nacionalinę miškų viziją. Šiam tikslui įgyvendinti etapo pradžioje buvo suformuota 17 sektorinių grupių.

Rugpjūčio-rugsėjo mėn. kiekviena sektorinė grupė įvardino ateičiai įtaką sudarančius veiksnius ir esminius ilgalaikius poreikius, kurie turėtų atsispindėti Nacionalinio miškų susitarimo dokumente, taip pat vertino NMS pamatinį tikslą ir nustatė, kokios temos yra joms aktualios, formulavo Nacionalinę miškų viziją taip, kaip ją mato kiekviena sektorinė grupė.

Sektorinių grupių darbo knygas ir vizijų pristatymus galima pamatyti nuorodose:

https://bit.ly/3A5TBIQ – Sektorinių grupių darbo knygos;

https://bit.ly/39TCRK7 – Sektorinių grupių prezentacijos su vizijomis.

Šiame, paskutiniame etape, mūsų nariai pristatė mūsų Biomasės energetikos sektorinės grupės siūlomas Nacionalines vizijas dėl miškų, dirbo mišriose grupėse siekiant skirtingus sektorinių grupių matymus integruoti ir apjungti į vieną bendrą šalies nacionalinę miškų viziją, kuri taps Nacionalinio susitarimo dėl miškų dokumento dalimi. Nors susitarimas ir nebuvo užbaigtas, tačiau pozicijos buvo užfiksuotos, o tai padės tolimesniam Nacionalinio miškų susitarimo rengimui.

Asociacijos nariai Nacionalinio miškų susitarimo bendrame forume Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje

Akimirkos iš Nacionalinio miškų susitarimo bendro forumo

en_GBEN