ŠIAULIAMS REIKIA DAR VIENOS 20 MW GALIOS BIOKURU KŪRENAMOS KATILINĖS

Artūras Visockas
Šiaulių miesto savivaldybės meras Artūras Visockas

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas kreipėsi į Energetikos ministeriją konstatuodamas, kad kylančios energetikos kainos didžiausia našta taps pažeidžiamoms socialinėms grupėms. Pasak mero, būtina kuo skubiau didinti atsinaujinančių išteklių dalį šilumos gamyboje, o reikalingoms investicijoms nedelsiant leisti naudoti Europos Sąjungos fondų lėšas ar numatyti kitokius paramos mechanizmus.

Tokį informacinį pranešimą 2021 m. lapkričio 23 d. paskelbė Šiaulių miesto savivaldybės naujienų portalas siauliai.lt:

https://www.siauliai.lt/news/view/siauliu-mero-prasymas-energetikos-ministrui-leiskite-mazinti-gyventoju-islaidas-sildymui

Prie šio informacinio pranešimo pridėtas Lietuvos Respublikos energetikos ministerijai ir Lietuvos savivaldybių asociacijai skirtas 2021 m. lapkričio 22 d. raštas Nr. S-4122 „Dėl būtinų veiksmų ir sprendimų, reikalingų atsinaujinančių energijos išteklių plėtrai Šiaulių mieste“.

Lapkričio mėn. vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 5,79 ct/kWh (be PVM) – skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba. Palyginus su spalio mėn., kilovatvalandės kaina didėja 12,21 proc., per metus (2021 m. lapkritis / 2020 m. lapkritis) – kilovatvalandės kaina didėjo 45,48 proc.

Tarp penkių didžiųjų miestų lapkričio mėn. už šilumą mažiausiai moka Kauno, daugiausiai – Vilniaus gyventojai.

Vilniuje lapkričio mėn. šilumos kaina didėja dėl brangusių gamtinių dujų, padidėjusių iš NŠG superkamos šilumos ir biokuro kainų, Kauno vartotojams šilumos kaina didėja dėl pabrangusios iš NŠG superkamos šilumos bei padidėjusių gamtinių dujų ir biokuro kainų, Klaipėdos vartotoms šilumos kaina didėja dėl padidėjusios iš NŠG superkamos šilumos kainos ir brangusių gamtinių dujų, Šiauliuose šilumos kaina didėja dėl brangusių gamtinių dujų ir biokuro, Panevėžio vartotojams lapkričio mėn. šilumos kaina didėja dėl padidėjusios iš NŠG superkamos šilumos kainos, rugsėjo mėn. brangusių gamtinių dujų ir biokuro.

Visoje Lietuvoje lapkričio mėn. už šilumą mažiausiai moka UAB „Utenos šilumos tinklai“ aptarnaujami vartotojai (4,44 ct/kWh su PVM), daugiausiai – Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos aptarnaujami vartotojai (10,62 ct/kWh su PVM).

2021 m. lapkričio mėn. CŠT tiekiamos šilumos kainos:

Kauno energija – 4,48 ct/kWh su PVM

Panevėžio energija – 5,56 ct/kWh su PVM

Klaipėdos energija – 5,78 ct/kWh su PVM

Šiaulių energija – 5,89 ct/kWh su PVM

Alytaus šilumos tinklai – 6,44 ct/kWh su PVM

Vilniaus šilumos tinklai – 7,15 ct/kWh su PVM

Tauragės šilumos tinklai – 4,49 ct/kWh su PVM

https://www.regula.lt/Puslapiai/naujienos/2021-metai/2021-lapkritis/2021-11-11/vert-lapkricio-menesio-silumos-kainu-statistika-Lietuvoje.aspx

PRIDEDAMA:

1. Šiaulių miesto savivaldybės naujienų portale siauliai.lt 2021 m. lapkričio 23 d. paskelbtas informacinis pranešimas „Šiaulių mero prašymas energetikos ministrui: leiskite mažinti gyventojų išlaidas šildymui“, 1 lapas.

2. Lietuvos Respublikos energetikos ministerijai ir Lietuvos savivaldybių asociacijai skirtas Šiaulių miesto savivaldybės mero Artūro Visocko 2021 m. lapkričio 22 d. raštas Nr. S-4122 „Dėl būtinų veiksmų ir sprendimų, reikalingų atsinaujinančių energijos išteklių plėtrai Šiaulių mieste“, 3 lapai.

Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų asociacijos

„Visuomeninės iniciatyvos“ parengta informacija

Šaltinis: https://bit.ly/3I1fgaj

en_GBEN